Fudbal

Poraz lučanske Mladosti za glavobolju u finišu sezone (VIDEO)

Godinu i po dana čekao je Đorđe Jovanović novi pogodak u eliti, a strpljenje nije danas bila samo njegova ključna reč, već i celog sastava Čarapana – Napredak je slavio protiv Mladosti i zadržao Lučance u opasnoj zoni, a sebi potpisao opstanak u eliti – 0:1 (0:0).

Promešao je Dragan Perišić ponovo karte i na teren od početka meča poslao petoricu igrača koji protiv Spartaka nisu bili među prvotimcima. Već u uvodnim minutima bilo je jasno za koju taktiku se opredelio stručni štab gostiju. Napredak se trudio da što duže drži loptu u nogama, udalji protivnika od svog šesnaesterca i proba da strpljivom igrom dočeka neku šansu.

I dočekao ju je, kada je Đorđe Jovanović uhvatio volej sa ivice šesnaesterca i efektno pogodio gol Stamenkovića. Trenutak koji smo čekali više od 80 minuta.

Nisu se Lučanci ofanzivno snašli u postavci današnje igre dva rivala, iako se, zbog značaja meča za njih, očekivao mnogo konkretniji napad domaćina, pre svega sa češćim ulascima više igrača u završnicu, a činilo se da je mladi Stanisavljević sve vreme bio odsečen od ostatka tima. Imao je, doduše, jedan dobar šut, kada je Petrić odlično odregovao. Ni Silađi, u kasnijem toku, nije uspeo da probudi Mladost, iako je propustio najbolju šansu u nadoknadi.

Domaćini su pre toga najbliži vođstvu bili kada je Jojić nespretnom reakcijom umalo lobovao Petrića, gosti, do gola odluke, kada je Putinčanin glavom pretio posle kornera Krstića.

Napredak je svoj način igre opravdao na najbolji način, strpljenje se isplatio, jer pritisak je bio na strani domaćina, dok Mladost ostaje u zoni baraža i među najugroženijim ekipama pred završnicu sezone. Kruševljani su, sa druge strane, praktično obezbedili opstanak u elitnom društvu, jer samo najneočekivaniji obrt može, u ludilu brojki, da ga odvuče u suprotnost.