Fudbal

FAP odneo sva tri boda iz Ljubića (FOTO) (VIDEO)

U utakmici 20. kola Srpske lige Zapad u Ljubiću je gostovala ekipa FAP-a iz Priboja. Bio je to duel ekipa iz godnjeg dela tabele, sa različitim ambicijama. Polet je želeo da prekine niz poraza u poslednje tri utakmice dok je FAP želeo nastavak pobedonsong niza i nastavak potere za dve prvoplasirane ekipe Smederevom i Borcem. Na kraju je svoj cilj ostvario FAP i slavio rezultatom 0:3(0:0)

Po prohladnom vremenu na igralištu pod Ljubić brdom, oko 300 gledalaca u prvom poluvremenu nije videlo puno toga, igralo se uglavnom na sredini terena i obazrivo sa obe strane pa se tako i na odmor otišlo bez golova, bilo je 0:0.

Drugo poluvreme je donelo konkretniju igru FAP-a, pritiskali su gosti ekipu Poleta koja se odlučila za defanzivu i takav odnos snaga na terenu doneo je ekipi FAP-a šansu da iz jedanesterca dođe do vođstva, ali je udarac sa bele tačke promašio Plazinić.

Očekivalo se tada da će Polet zaigrati angažovanije, ali kako je vreme odmicalo, kao da im je ponestajalo snage pa su gosti uspeli da dođu vođstva preko Jovanovića koji je lepim udarcem, nakon odbitka, pogodio gornji desni ugao gola Ljubića. Nedugo zatim FAP je dupliarao prednost, kada je nesmotrenost domaće odbrane iskoristio prekaljeni Obiora Odita.

Do kraja je FAP uspeo i da još jednom zatrese mrežu domaćih, pa je pred kraj utakmice konačih 0:3 postavio Luković.

Poletu je ovo bio osmi poraz u prvenstvu i četvrti u nizu, što im je dovoljno za šesto mesto na tabeli sa 28 bodova, dok FAP na svom kontu ima 44 boda i siguran je na trećem mestu, odmah iza Borca 1926.

U narednom kolu Polet gostuje ekipi Takova, dok FAP još jednom igra na gostujućem terenu, igraće u Valjevu portiv Budućnosti Krušik.