Fudbal

Pobeda Borca kraj Morave u dramatičnoj završnici (FOTO) (VIDEO)

U utakmici 28. kola Srpske lige Zapad fudbaleri Borca su na svom terenu ugostili ekipu Mihajlovca i uspeli da slave posle puno muke i to nakon preokreta u poslednjim momentima meča. Na kraju je posle preko 90 minuta borbe bilo 3:2 (0:2).

Ništa nije naslućivalo da će se ovakva drama videti danas na stadionu kraj Morave, Borac je bio gotovo aposlutni favorit, ali to na terenu nije uspevao i da dokaže pa su gosti u prvom poluvremenu iskoristili jedinu šansu i na pauzu otišli sa prednošću od 0:1.

U drugom poluvremenu Borac je krenuo još otvorenije ka golu gostiju, ali su nakon jedne neopreznosti zadnje linije odbrane, gosti iskoristili kontru i duplirali prednost. I kada je delovalo da Borac teško može i do jednog gola, motivisani momci Darka Rakočevića su neprestanim napadima uspeli da režiraju fantastičan preokret a strelci golova bili su Stevlić, Vujičić i Đokić za delirijum na Gradskom stadionu.

Borac je ovom pobedom uspeo da održi korak za i dalje prvoplasiranim Smederevom koje je takođe uz puno problema uspela u samom finišu da savlada ekipu Tutina na gostovanju rezultatom 1:2.

U narednom, pretposlednjom, kolu Borac gostuje ekipi Rađevca, dok Smederevo dočekuje Real.