Fudbal

Sloboda bolja od Omladinca u gradskom derbiju

U 25. kolu Zapadno-moravske zone u Čačku je igran gradski derbi između ekipa Slobode i Omladinca iz Zabalaća. Nakon 90 minuta igre u “Velikoj koloniji” bilo je 2:1 (0:1).

Bila je to utakmica bez velikog rezultatskog značaja jer je Omladinac već ranije obezbedio prvo mesto i plasman u Prvu ligu Srbije dok je Sloboda u gornjem delu tabele čitavu sezonu, tako da se igralo samo za prestiž i u toj borbi bolji je bio domaćin bez obzira što je na poluvremenu Omladinac vodio sa 0:1 golom Đurakića u 43. minutu susreta. U drugom delu Sloboda je bila bolji rival, pa je četa koju sa kao golman i trener predvodi Borivoje Rumenić golovima Vasilića i Gavrovića došla do zaslužene pobede.

Naredne nedelje, u poslednjem kolu Sloboda gostuje Spartaku iz Trnave dok Omladinac dočekuje ekipu Sevojna.