Borilački sportovi Karate

Ružica osvojila duplu krunu – Pet medalja za karatiste “Milanovca” na Prvenstvu Srbije

Tokom vikenda u Mladenovcu je održano Prvenstvo Srbije u karateu za poletarce, pionire i nade. Učestvovalo je oko 1200 takmičara iz 110 klubova, koji su stekli plasman putem kvalifikacija sa regionalnih prvenstava.

Na najznačajnijem takmičenju u godini KK “Milanovac” imao je svojih 13 predstavnika u 15 kategorija u katama i borbama. Posle dva dana žestokog nadmetanja, mladi “Milanovčani” su ostvarili odličan rezultat ukupno osvojivši pet, veoma vrednih, medalja i to tri zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu.

– Najkvalitetnije i najvažnije takmičenje u godini okupilo je i najbolje takmičare, pa je samim tim ovakav rezultat veliki uspeh za naš klub. Još veća važnost ovog uspeha je činjenica da svih pet medalja konkurišu za reprezentaciju, pa tako postoji velika mogućnost da će naš klub ove godine imati predstavnike u reprezentaciji Srbije u čak pet kategorija – kazao je Đorđe Petrović, trener KK Milanovac.

Najveći podvig ostvarila je Ružica Petrović, osvojivši “duplu krunu”, pa je na taj način postala najuspešnija takmičarka ovog prvenstva. Ona je prvog dana takmičenja osvojila zlatnu medalju u katama u apsolutnoj kategoriji u konkurenciji pionirki 2012. godište, gde je četvrtu godinu zaredom ostala na tronu u ovoj disciplini.

Sutradan, Ružica je duplirala svoj uspeh postavši šampionka države i u borbama, pobedivši sve svoje protivnice u kategoriji pionirke 2012. godište, -32 kg.

Šampion Srbije u borbama za ovu godinu ponovo je postao i Petar Petrović u kategoriji muške nade 2011. godište, -37 kg, koji je posle četiri pobede u kvalifikacijama i još četiri na finalnom turniru, treću godinu uzastopno ostao na vrhu svoje kategorije.

Srbrnu medalju osvojio je Lazar Lazarević u borbama, u kategoriji pioniri 2012. godište, -40 kg, koji je posle prošlogodišnjeg zlata na državnom prvenstvu ove godine postao vicešampion Srbije.

foto; KK Milanovac

Do bronzane medalje, posle odličnih mečeva, uspela je da stigne Sunčica Milinković u apsolutnoj kategoriji u katama u konkurenciji ženskih nada 2011. godište. Ona je odlično započela takmičenje sa dve veoma dobre pobede, zastala u polufinalu, i u borbi za bronzu ponovo ostvarila pobedu.

U istoj kategoriji na isti način krenula je i Ana Zarić sa dve sjajne pobede i porazom u polufinalu, ali joj je u direktnom meču za treće mesto, zafalila samo jedna zastavica da se domogne pobedničkig postolja, pa je svoje takmičenje završila na petom mestu.

U veoma teškoj i kvalitetnoj konkurenciji odlično su se borili i Lenka Bradonjić, Jasmina Jovičić, Bogdan Janković i Vuk Brković u katama, kao i Ognjen Vesović, Jovan Tanasković, Veljko Damljanović i Miloš Dabižljević u borbama, koji su pokazali odličan kvalitet, ali su ovog puta ostali bez medalja.