Košarka

Kadeti Čačka 94 nakon uzbudljivog preokreta savladali KK Beko (VIDEO)

U utakmici 20. kola Triglav kadetske lige Srbije u hali kraj Morave snage su odmerili ekipe KK Čačak 94 Quantox i gostujućeg Beka iz Beograda. Posle 40 minuta izuztno uzbudljive igre slavio je domaćin i to nakon velikog preokreta u poslednjoj četvrtini, rezulutatom 91:87 (28:22, 14:24, 18:28, 31:13).

Poečli su mladići iz Čačka dobro ovaj susret i brzo došli i do 8 poena prednosti ali tu i stali, motivisani gosti iz Beograda su odličnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini uspeli da preokrenu rezultat i u poslednji kvartal uđu sa čak 14 poena prednosti. Delovalo je da će pobeda otići u Beograd jer su igrači Beka uspevali da održe razliku do pred sam kraj, kada je usledila velika serija Čačka 94 koju je predvodio Simović koji je na kraju imao čak 37 postignutih poena i indeks uspešnosti 40.

Od ostalih igrača treba pomenuti i učinke Tatića i Obradovića koji su imali po 15, i Lišanina sa 10 poena.

Ovo je ekipi Čačka 94 Quantox bio deveti trijumf u sezoni i trenutno su na šestom mestu tabele.

U narednom kolu mladi košarkaši Čačka 94 gostuju ekipi Vojvodine u Novom Sadu.

KK Čačak 94 Quantox: Nikolić N., Nikolić P. 6, Obradović 15, Lišanin 10, Bogdanović, Simović 37, Tatić 15, Mirković, Ćurčić 8, Živković, Bralović.