Rukomet

Rukometašice poražene na startu Svestskog prvenstva

Najbolje srpske rukometašice poražene su od Danske koja je, uz Švedsku i Norvešku, koorganizator Svetskog prvenstva, rezultatom 25:21 (10:12).

Izabranice Uroša Bregara za dva dana igraće protiv Rumunki gde će tražiti važne bodove za drugu fazu takmičenja.

Najefikasnije u našem timu bile su Radosavljević sa pet golova, svih pet iz igre, Laništanin sa pet, svih pet iz sedmerca, i Jovović sa četiri.

Na našem golu briljirala je Marija Čolić sa deset odbrana, fenomenalno je čitala pokušaje Dankinja, međutim bila je “na vetrometini” u poslednjih pet minuta, kada se i igra naših devojaka raspala.

Do 55. minuta Bregarove izabranice vodile su 20:19, Dankinje su bile nervozne ali i silno rešene da ne dozvole iznenađenje pred svojom publikom – serijom 6:1 potukle su Srbiju.

Sudije Moldavci, mora se to istaći, nisu bili dorasli zadatku. Serijom loših odluka i očiglednih grešaka (tri puta slale na dvominutnu pauzu pogrešnu igračicu Srbije) i te kako su doprineli da opadne ritam igre naših devojaka.