Rukomet

Ubedljiva Srbija se plasirala u drugu fazu Svetskog prvenstva

Rukometašice Srbije plasirale su se u drugu fazu Svetskog prvenstva u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj pobedom u odlučujućem meču Grupe E nad Čileom 30:16 (10:5). Srbija prelazi u novu grupu gde će igrati protiv Nemačke, Poljske i Japana i ne prenosi niti jedan bod.

Srpske rukometašice su posle poraza od favorita Danske i Rumunije sigurnom igrom opravdale ulogu favorita protiv tima iz Južne Amerike i pored podmlađenog sastava.

Naša reprezentacija je odlično počela sa prednošću 3:0. Usledili su neuspeli eksperimenti sa izvođenjem golmana zarad dodatnog igrača u napadu, što nije poslužilo. Čileanke su to iskoristile da golovima u nebranjenu mrežu dođu do egala, pa čak i prednosti 4:3.

Generalno, u prvom poluvremenu nije viđen dobar rukomet. Srbija je imala bolje napade i čvršću odbranu, ali su naše igračice promašile zicere u kontranapadima i na krilu. Aleksandra Stamenić je sa tri pogotka donela preokret Srbiji 6:5, na šta su se nadovezale saigračice. Srbija je na poluvremenu imala prednost 10:5.

Početak drugog poluvremena i ponovo ideja sa izmenom golmana. Golmanka Kortez postaje ljubimac publike sa dva uzastopna pogotka u praznu mrežu, pa pivotmen Lorea smanjuje na 10:9. Nije došlo do izjednačenja, niti novog preokreta, već su se srpske rukometašice uozbiljile i izgradile ubedljivu prednost.

Najefikasnija u našem sastavu bila je Stamenić sa sedam pogodaka, dok su Dunja Radević i Sanja Radosavljević dodale po četiri. U reprezentaciji Čilea najbolja je bila Maura Andrea Alvarez Giljen sa četiri gola.

Pošto su pobedile samo poslednjeplasirani Čile i poražene su od Danske i Rumunije, srpske rukometašice idu u narednu fazu bez prenesenih bodova. Protivnice će biti Nemačka, Poljska i Japan. Svi mečevi igraju se u Hernigu, tako da se naša ekipa ne seli.