Rukomet

Srbija ispustila pobedu protiv Poljske i ostale bez četvrtfinala

Rukometašice Srbije izgubile su od selekcije Poljske posle preokreta 22:21 u utakmici prvog kola druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu.

Srbija je dobro otvorila meč, već posle uvodnih nekoliko minuta utakmice izabranice Uroša Bregara vodile su 4:0.

Dobrom organizacijom pozicionih napada, i čvrstom igrom u odbrani srpske rukometašice su rutinski održavale prednost u prvom poluvremenu.

Srpske rukometašice su igrale dobar presing na bekovima Poljske koji nisu uspevali da organizuju igru, pa su svi golovi postignuti iz kontri i posle “brzog centra”.

Na poluvremenu su rukometašice Uroša Bregara vodile 13:10.

Drugo poluvreme donelo je neočekivan pad igre. Rukometašice Srbije su skoro 10 minuta bile bez gola.

Napadi su prestali da funkcionšu kao ranije, a Poljska je nastavila da igra u istom ritmu kao u prvom poluvremenu što im je brzo donelo poravnanje, a potom i preokret.

Imale su izabranice Uroša Bregara priliku da se vrate u poslednjim minutima meča, ali to nisu uspele, pa su upisale poraz koji ih ostavlja bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

U redovima Poljkse najefikasnija je bila Košanijak sa šest golova, Balsan i Kobilinska postigle su po četiri.

U ekipi Srbije Sanja Radosavljević je bila najbolja sa šest golova, pet je dodala Laništanin.