Atletika

Čačankama dve titule na Prvenstvu Srbije u krosu

Juče je na obali Save u parku Biseri nedaleko od Surčina, u organizaciji AK JEDINSTVO Surčin, održano pojedinačno i ekipno Prvenstvo Srbije u krosu na kome su nastupili najkvalitetniji srpski takmičari koji trče srednje i duge staze.

U trci na 8.000 m za seniorke u pojedinačnoj konkurenciji ubedljivu pobedu ostvarila je Nevena Jovanović atletičarka AK “ČAAK”. Nevena stanuje i radi u Beogradu, ali već treću sezonu nastupa za čačanski klub iz koga je ove godine imala nastup za reprezentaciju Srbije na Prvenstvu Balkana.

U istoj trci Jagoda Stolić je zauzela 4. mesto, dok je Jelena Paunović zauzela 8. mesto. Ovim plasmanima ove tri devojke su postale ekipne pobednice Prvenstva Srbije u krosu za seniorke i izborile pravo nastupa na klupskom Prvenstvu Evrope u krosu.

U trci na 4.000 m za mlađe juniorke dobar nastup zabeležila je Teodora Pavlović, koja je u poslednjim metrima trke ostala bez medalje i zauzela 4. mesto. Đurđa Đokić nije nastupila u trci pionirki zbog prehlade.