Košarka

Ubedljiva pobeda Čačak 94 Quantox u komšijskom derbiju nad Slogom iz Kraljeva (FOTO) (VIDEO)

U sedmom kolu Admiral bet Košarkaške lige Srbije košarkaši Čačka 94 Quantox su zabeležili četvrtu pobedu, tako što su u komšijskom derbiju savladali Slogu iz Kraljeva rezultatom 91:75 (20:20, 30:19, 21:14, 20:22).

Izabranici Đorđa Mićića nisu započeli utakmicu na način koji su želeli, jer su gosti iz Kraljeva vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti, rezulat je bio 5:15, ali onda su domaći igrači trgli i nakon ulaska u igru iskusnog Dumića zaigrali značajno agresivnije na oba kraja terena, pa je na kraju prvog kvartala rezultat bio 20:20.

U istom ritmu Čačani su nastavili i u drugoj četvrtini pa su do poluvremena došli do prednosti od 11 razlike koju su do kraja utakmice uspešno sačuvali, a na kraju i uvećali.

Treba istaći da je čak petorica košarkaša Čačka 94 imalo su dvocifren, Dodić je postigao 16, Majstorović 15, Grojić 13, a Kul i Lakić po 12 poena.

Čačak 94 sada ima učinak od četiri pobede i tri porazaa, a u narednom kolu koje se igra već u sredu Čačani su ponovo domaćini i u Hali kraj Morave od 19 časova će ugostiti ekipu OKK Beograd.

KK Čačak 94 Quantox: Cool 12, Dodić 16, Pulliam 6, Grojić 13, Pešaković, Lakić 12, Majstorović 15, Gašić 7, Pantić, Danilović 7, Dumić 3.

KK Sloga: Andrić, Petrović 2, Kovačević 16, Savić, Matović 8, Mikavica 9, Kangu 5, Krsmanović 6, Simenuovič 17, Stamenić 3, Marjanović.