Lučanska Mladost slavila u Pančevu protiv Železničara

Najmlađi fudbaleri Mladosti režirali pobedu u Pančevu protiv Železničara (2:0)

Privilegiju da ostanu upisani kao akteri superligaške premijere u Pančevu imali su najstariji timovi po proseku godina u domaćoj eliti, a ipak, epitet junaka poneli su najmlađi akteri – tinejdžeri Mladosti iz Lučana.

Rame uz rame sa devetoricom saigrača koji već dobrano gaze kroz četvrtu deceniju na teren su izašli bideri Mladosti iz Lučana Uroš Sremčević i Nikola Jojić i neustrašivo poveli saigrače do prve pobede u sezoni, protiv Železničara, prvog pratioca na listi najstarijih timova Mozzart Bet Superlige.

Kadetski reprezentativac rođen 2006. godine izdanjem u gostima potvrdio je da je budućnost Lučanaca, ali i srpskog fudbala, a fenomenalno veče ukrasio je superligaškim prvenem kojim je Mladost u 14. minutu trasirala put do pobede. Talentovani Kragujevčanin je golom na asistenciju Žarka Udovičića načeo mrežu Železničara, a sve dileme po pitanju pobednika u Pančevu ispostavilo se da su bile rešene u 36. minutu kada je odličan centaršut Jojića iz kornera u gol za 2:0 pretočio Ivan Milošević.

Dva tandema, između čijih je datuma rođenja po 18 i 19 godina, ispostavila su se kao kobna po Železničar. Prvo je požrtvovanu reakciju na levom boku i povratnu loptu 35-godišnjeg Udovičića u gol pretočio 17-godišnji Sremčević, a potom je, centaršut 19-godišnjeg Jojića glavom preko gol linije sproveo 38-godišnji Milošević. Gosti su tako, dva puta na delu demonstrirali funkcionisanje igrača između kojih je dvostruka razlika u godinama i doneli Lučanima prvu pobedu u sezoni, posle remija na premijeri sa Radnikom (0:0).

Stečena prednost u prvom poluvremenu bila je povod Lučancima da kako je vreme odmicalo u sve većoj meri prepuštaju inicijativu rivalu, međutim Pančevci su do kraja susreta ostali bez rešenja za odbranu rivala, čak i u momentima opšte ofanzive, sa tri napadača.

Iako je domaćin u susret ušao motivisan da posle pobede na superligaškoj premijeri u gostima Napretku (1:0) bodovni saldo uveća i u prvoj utakmici pred svojom publikom, raspoloženi Saša Stamenković predstavljao je nerešivu enigmu za ofanzivce ekipe Predraga Rogana.

Posebno inspirisan bio je Evgeni Pavlov, strelac u prethodnom kolu i tako potpisnik istorije iz perspektive Železničara. Ipak, ukrajinski napadač večeras nije uspeo da pronađe put do mrežekojoj je najbliži bio u 41. minutu, kada je posle kornera glavom pogodio prečku.

Činjenicu da protivnik nije materijalizovao inicijativu i makar prepolovio zaostatak igrači Igora Savića mogli su da kazne u završnici utakmice, odnosno u 79. minutu, ali se Sremčević našao u ofsajdu, te je ostao uskraćen za drugi gol večeras.

Prvim trijumfom u sezoni Mladost je posle dva kola na četiri boda bez primljenog gola, dok je Železničar na drugom koraku imao priliku da oseti gorčinu poraza te je ostao na tri osvojena boda.