Košarka

Kraljevačke “Malene” savladale Crvenu zvezdu u Beogradu: Borba za titulu se nastavlja

Ukoliko „malene” savladaju crveno – bele u narednoj utakmici – šampionke ćemo dobiti u „majstorici”

Očekivale su Beograđanke da će sa lakoćom privesti kraju finalnu seriju plej-ofa Prve lige Srbije i tako podići šampionski pehar. Ipak, kroz beogradsku košarkašku halu Basket siti, večeras je protutnjao kraljevački „brzi voz”.

Treća, finalna utakmica, donela je ekipi Kraljeva prvu pobedu. Nakon večerašnjeg meča, ekipa Crvene zvezde vodi 2:1 u pobedama, i ukoliko „malene” savladaju crveno -bele u narednoj utakmici, sa podrškom publike u „kutiji šibica” – šampiona ćemo dobiti u „majstorici”.

ŽKK Crvena zvezda – ŽKK Kraljevo 79-85 ( 13-25,  26-10,  15-21,  25-29 )

Kraljevčanke su silovito otvorile utakmicu i već nakon tri minuta igre povele sa 8:0. Dva minuta kasnije ostvarile su i prvu dvocifrenu razliku koju su zadržale do kraja prvog kvartala.
U drugoj četvrtini su beogradske crveno-bele zaigrale dosta ozbiljnije, a serijom 10:0 u poslednja tri minuta prvog poluvremena, uspevaju da preuzmu vođstvo, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 39:35.

U nastavku, gošće preuzimaju inicijativu i ponovo prave seriju od 8:0. Kada su domaće konsolidovale redove, ušlo se u rezultatsku klackalicu koja je potrajala tokom čitavog trećeg kvartala.
Poslednja četvrtina meča je jedna od najboljih koju su „malene” odigrale u tekućoj sezoni. Veliki broj poena na obe strane obeležio je ovaj deo utakmice u kojem je veća neizvesnost izbegnuta sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja Dragane Gobeljić i Andree Izli.

Na kraju, 79-85, i velika radost gostujućeg tima.
U pobedničkoj ekipi najefikasnija je bila Dragana Gobeljić sa 28 poena. Pratile su je Tejlor Edvards sa 24 i Andrea Izli sa 13 poena.
U timu Crvene zvezde bolja od drugih bila je Tina Jakovina sa 17 poena. Sledile su je Čelsi Hol sa 15, i Nadežda Nedeljkov sa 14 poena.
Sledeće, četvrto kolo plej-ofa, igraće se 19. aprila u kraljevačkoj staroj Hali sportova.