Fudbal

Javor slavio na “krovu”

Nakon sedam godina, Javor Matis je slavio na gostovanju Voždovcu. Ivanjičani su preko Bosića došli do prednosti koju su zadržali i slavili rezultatom 1:0.

Kembel je bio asistent, a vezista Javora egzekutor, za minimalac na Voždovcu i tri boda Javora.

Na početku utakmice, oba tima pogađala su okvir gola. Kembel je to učinio u 5. minutu, a istom merom odgovorio je Damjanović, nešto kasnije. Manojlović Katić nisu imali previše posla nakon toga, ali je golman domaćina ipak morao da se pomuči nakon pokušaja Bosića. Na drugoj strani, Manojlović je, kao i u svim dosadašnjim utakmicama, bio na visini zadatka.

U drugom poluvremenu, najvredniji pomena bio je pogodak Bosića, nakon kojeg su domaći preuzeli inicijativu, ali nisu uspevali da izjednače.

Javor je ostvario veoma važan trijumf i sa nova tri boda došao do ukupno 29 osvojenih i 11. pozicije.

U preostala dva kola sastaje se sa Čukaričkim i niškim Radničkim.