3x3 Ostali sportovi

Čačanski basketaši četvrti na turniru u Sremskoj Mitrovici u okviru Roda 3×3 prvenstva Srbije

Karavan 3×3 Roda prvenstva Srbije ovog vikenda je u Sremskoj Mitrovici, gde je prikazan još jedan basketaški spektakl!

Ovo je već sedmi put po redu da se turnir održavao u Sremskoj Mitrovici i prepoznat je kao jedan od najjačih i najkvalitetnihih turnira u Vojvodini, Srbiji ali i celom regionu.

Za lokaciju je, kao i do sada, izabran sam centar grada – Trg Ćire Milekića.

Čak 20 ekipa borilo se za naslov šampiona Sremske Mitrovice, kao i vrhunske nagrade, a one su:

1.  mesto – 120.000,00 RSD
    2. mesto – 30.000,00 RSD + oprema KSS
    3. mesto – oprema KSS

Basketaši Čačka 3×3 su na ovom turniru osvojili fantastično četvrto mesto. Oni su najpre pobedom nad ekipom 3×3 Laki & Sons ostvarili pobedu 21:17, što im je bilo dovoljno za plasman među 16 najboljih, gde su savladali ekipu Zone 6 rezultatom 22:9. Ovaj rezultat bio je znak da Čačani mogu da idu daleko na ovom turniru, što se pokazalo tačnim jer su četvrtfinalu savladali i ekipu Vekol rezultatom 21:12. Čačane je u polufinalu zaustavila ekipa Pirot 3×3 rezultatom 21:10, a Piroćanci su kasnije slavili i u finalu i tako osvojili turnir u Sremskoj Mitrovici.

Za ekipu Čačka 3×3 na ovom turiniru igrali su Nikola Vujović, Lazar Marković, Milan Nikolić i Nebojša Zimonjić.

Sledeće subote Roda 3×3 karavan se seli u Beograd gde će se održati turnir u okviru trećeg kola na terenima na Kalemegdanu.