Košarka

Čačak 94 Quantox prvi polufinalista Kupa Koraća nakon pobede nad Borcem

U prvom četvrtfinalnom meču završnog turnira Mocart Kupa Radivoj Korać u Nišu, Čačak 94 Quantox je napravio veliko iznenađenje i eliminisao ABA ligaša Borac – 73:64! Čačani će u petak u prvom polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – FMP.

Poveo je Borac prvi put značajnije posle sedam minuta igre – 21:11, da bi Čačak do prvog odmora smanjio na 15:21. Na startu druge deonice Čačak je nastavio seriju (9:0) i potpuno vratio egal, koji je trajao sve do 18. minuta, kada se stariji čačanski klub ponovo odvojio – 32:27, a na poluvremenu je bilo 38:35.

Poveo je Čačak na početku treće deonice (43:41) i držao malu prednost sve do dve trojke Grojića uz faul kod druge, kojom je povećao na 54:46 u 28. minutu. Još jednu trojku pogodio je za Čačak 94 Lakić i podigrao prednost na 57:48. Prvu dvocifrenu prednost napravili su gosti minut pre kraja treće četvrtine (59:49), a na poslednju pauzu otišli su sa velikih 61:49.

Nastavila je ekipa Čačka da igra u sjajnom ritmu, odbranila još dva napada Borca i posle minut povela sa najvećih „plus 14“ (63:49). Jurili su izabranici trenera Mijatovića priključak, uhvatili ga u 34. minutu posle serije 9:0 – 58:63. Usledila je razmena trojki, pa obostrani promašaji, da bi Grojić pogodio dugu dvojku na manje od tri minuta pre kraja za 70:62. Nije šut služio Borac, a kada je Lakić pogodio za 72:62 ishod je već mogao da se nagovesti. Iskontrolisala je ekipa trenera Mićića rezultat do kraja i napravila veliko iznenađenje u prvom četvrtfinalu.