Košarka

Juniori Borca u dramatičnoj završnici porazili Dinamik u prvom kolu Roda juniorske lige (VIDEO)

U okviru 1. kola Roda juniorske lige Srbije izabranici Miloša Pejanovića dočekali su na domaćem parketu vršnjake iz Dinamika. Kao što je dobro poznato, juniorski tabor Borca Mozzart ove sezone će imati priliku da odbrani srebrnu medalju osvojenu minule takmičarske godine. Posle 40 minuta silne borbe i velikog preokreta meč je završen u korist Čačana, a konačan rezultat je glasio 84:82 (20:26; 25:21; 17:20; 22:15).

Kao što se moglo i pretpostaviti, meč je započeo u ujednačenom ritmu. Timovi su se smenjivali u vođstvu kao na klackalici, tako da je vladao pravi egal. Međutim, stvari su se promenile polovinom deonice, kada su gosti sa nekoliko dobrih napada stigli do plus sedam (6:13). Nalet gostiju zaustavio je Popović, koji je postigao trojku, uz faul. Taman kada se učinilo da će Borac uhvatiti priključak, Dinamik je ponovo pobega, ovog puta na kotu 11 (12:23). Domaćin je imao spreman odgovor, pa je preko Vasilijevića vezao osam poena. Ipak, nakon 10 minuta gosti su vodili.

Početak druge deonice potpuno je protekao u znaku Borca. Nekoliko igrača se raspucalo, pa je vrlo brzo uspeo da prevede pozitivan rezultat na svoju stranu semafora (32:29). Dinamik je nekako uspeo da se stabilizuje od juriša Čačana i da spreči veću katastrofu. Od tog momenta, pa se do odlaska na veliki odmor, gledana je prilično ravnopravna košarka, u kojoj niko nije bio kadar da se nametne rivalu.

Kada su sudije dopustile da bude nastavljena utakmica, ništa se značajnije nije promenilo. I dalje je razlika u poenima bila vrlo mala, gotovo neznatna. Istina, polovinom četvrtine Dinamik je došao do plus pet (50:55), ali to je bio najveći kapital do kog je neki tim došao. Naravno, Borac se dobrano trudio da preuzme prednost u svoje ruke, ali koliko god da je pokušavao, ta intencija je ostala jalova. Istina, krajem trećeg dela prišao je na minus jedan (59:60), ali to je bilo sve.

Početkom odsudnog dela susreta Borac je zaigrao na sve ili ništa. Bio je u zaostatku, tako da je što pre to hteo da promeni. Ali koliko god da je pokušavao, Dinamik je konstantno uspevao da vodi. Štaviše, u 35. minutu imao je +10 (65:75). Vremena je bilo sve manje da se nešto promeni za domaćina. Razume se, on nije odustao, već je nastavio da se lavovski bori. Trud se mladim Čačanima itekako isplatio, pa su sa 10 vezanih poena izjednačili, a zatim čak i poveli. Dinamik je shvatio da je đavo odneo šalu, pa je skupio svoje redove. Do poslednjeg zvuka sirene vodila se velika borba, iz koje je kao pobednik izašao Borac Mozzart, koji je košem Ivkovića u samoj završnici došao do dva vredna boda.

Naredno kolo mladi Čačani će odigrati u Somboru, a domaćin će im biti ekipa Džokera. Taj duel je planiran za sledeći vikend.

Borac Mozzart: Vasilijević 14, Bugarčić 16, Marić, Đekić, Ivković 21, Nikolić 3, Đorđević, Petrović, Klenkovski, Popović 16, Ćurčić 14, Savčić.

Dynamic VIP PAY: Pejović 4, Obradović, Trifunović 8, Ivanović 6, Romić 26, Prelević, Velimirović 14, Petrović 4, Jurišić 6, Vlajić 13, Prodanović 1, Ilić.