Košarka

Borac poražen od Igokee nakon velikog preokreta

U okviru 5. kola AdmiralBet ABA lige u Dvorani kraj Morave sastali su se domaći Borac Mozzart i gostujuća Igokea m:tel. Reč je o susretu od izuzetne važnosti za čačanski sastav, koji će od ove runde imati zaista težak posao, kako kod kuće, tako i na strani. Zbog toga je igrao na zavidnom nivou u dobrom delu utakmice, bez obzira što je ispred sebe imao moćnog rivala. A na koncu utakmice, trud i zalaganje nisu se isplatili pulenima Dejana Mijatovića, koji su posle 40 minuta borbe poraženi skorom 64:70 (22:15; 18:11; 15:16; 9:28).

Izuzetno energično je domaćin ušao u meč. To je bio slučaj na obe strane terena, što je publika svesrdno podržala. Igokea se nije dala uplašiti, već je odgovorila na pravi način. Ali Borac je bio spreman da uzvrati, pa je preko Rebrače brzo došao do plus pet (9:4). Međutim, više od toga nije mogao, jer su gosti zategli svoje redove. Posle nekoliko propuštenih napada usledila su dva monstruozna zakucavanja Frenklina, koja su dodatno probudila ekipu, ali i navijače. Ujedno, Borac je otišao na plus sedam (15:8), pa je trener Jovanović morao da traži tajm aut. Ništa značajno se nije promenilo, jer je Borac produžio da diktira tempo.

Na početku druge sve je bilo kao krajem prve. Borac je bio na visini zadatka pod oba koša, tako da je Igokea bila podređeni tim. Štaviše, nakon novog koša Frenklina domaćin je stekao prvo dvocifreno vođstvo (28:17). Doduše, gosti nisu želeli da budu nemi posmatrači, već su sa dva dobra napada zapretili Čačanima. Odmah je reagovao trener Mijatović, koji je pozvao minut odmora. Ekipa je odreagovala i uzvratila istom merom, pa je došla do +13 (34:21). U sledećih nekoliko minuta stanje se nije značajnije menjalo. Borac je bio tabor koji se pita na parketu, tako da je mogao mirne glave da ode na zasluženu pauzu. Uostalom, rezultat je govorio sam za sebe.

Borac je itekako bio osokoljen sjajnom igrom u prvih 20 minuta, pa je u tom stilu nastavio meč po povratku na teren. Brzo je vezao šest poena i dosegao kotu 17 (46:29), pa je klupa Igokee morala hitno da odreaguje. Kondić je pogodio trojku, ali to je bilo sve. Prosto rečeno, Igokea nije imala rešenje za sjajnu odbranu Borca, a vrlo često nije umela da se odbrani. A to je kao rezultat imalo dvocifreni deficit. Doduše, u drugom delu deonice Borac nije briljirao kao do tog perioda, ali je ipak na mišiće čuvao kapital, koji je i dalje bio veoma pristojan.

Serijom 4:0 Igokea je otvorila završni deo, tek da nagovesti da se nije predala. Trener Mijatović nije želeo da rizikuje, već je odmah tražio tajm aut. Ali odmah je Jošilo pogodio za tri, tako da je Igokea dodatno prišla (55:49). Svi u dvorani su shvatili da je đavo odneo šalu, pa je intezitet navijanja porastao. Ipak, gosti su osetili da mogu da igraju ravnopravno, tako da nisu odustali. Štaviše, posle poena Milosavljevića čak su i poveli (62:65). Sve se preokrenulo, tako da je veliki pritisak bio na Borcu. Da stvar bude gora, Jošilo je pogodio još jednu trojku, tako da je Igokea bila na korak od pobede. Borac je pokušao da promeni stvari, ali u tome nije uspeo, tako da je Igokea slavila nakon velikog preokreta.

Borac Mozzart: Rebrača 9, Segu 9, Birts 6, Nikolić, Tasić 9, Tomašević, Talić 4, Frenklin 10, Uskoković 13, Todorović, Čarapić 2, Manojlović 2.

Igokea m:tel: Kondić 8, Atić 10, Delalić, Tanasković 10, Stanković, Jošilo 13, Nakić 4, Nikolić 6, Gordić 2, Milosavljević 6, Marić 6, Jeremić 5.