Fudbal

Srpska liga Zapad: Pobede Borca i Omladinca (FOTO) (VIDEO)

U okviru 12. kola Srpske lige Zapad fudbaleri čačanskog Borca 1926 su gostovali u Podunavcima ekipi Reala i zabeležili pobedu minimalnim rezulatom 0:1 (0:0), a strelac jedinog gola na susretu bio je Vukašin Marković u 65. minutu. Borcu je ovo bio deseti trijumf u sezoni i trenutno je na drugom mestu tabele sa 31 osvojenim bodom, jednim manje od prvoplasirane ekipe FAP-a.

Drugi čačanski srpskoligaš, ekipa Omladinca iz Zablaća je takođe ostvarila pobedu na gostujućem terenu, oni su savladali ekipu Zlatibora rezultatom 2:3 (1:2) i to nakon preokreta jer je domaćin prvi stigao do vođstva. Strelci golova za čačane bili su Bojan Jelić u 21. minutu, Slađan Čukić u 28. i Svetozar Nedeljković u 75. minutu.

Omladinac trenutno zauzima visoko četvrto mesto na tabeli sa osvojenih 20 bodova.

U narednom kolu Borac 1926 dočekuje Loznicu, dok će Omladinac ugostiti ekipu Jošanice iz Novog Pazara.