Košarka

Poraz Čačka 94 od Slobode u Užicu (FOTO)

Ekipa Čačka 94 Quantox gostovala je ekipi Slobode u Užicu u okviru 19. kola košarkaške lige Srbije. Meč je počeo u tužnom tonu, gde su obe ekipe na zagrevanju nosile majice u čast nedavno preminulog Stefan Turovića, sina Saše Turovića. Nakon 40 minuta igre domaćin je slavio rezultatom 83:78 (25:21, 25:19, 14:20, 19:18).

Ekipe su na početku meča bile šuterski rapoložene, a ekipa Slobode imala je prednost i delovalo je da su se bolje snašli u takvoj igri. Druga četvrtina donela je nastavak Slobodine efikasnosti, dok je ekipa iz Čačka i dalje tražila ritam kojim će promeniti tok utakmice. Na veliku pauzu odlazi se sa čak 10 poena prednosti u korist domaćina, a najveći problem je bilo 50 primiljenih poena.

Treća četvrtina donosi agilniju igru Čačana, pa je na pauzu pred poslednji kvartal domaćin je otišao sa 4 poena prednosti. Uspela je ekipa Čačka 94 da dođe na svega poen zaostatka ali to nije bilo dovoljno da se meč prelomi u njihovu korist, pa je ekipa Slobode na kraju slavila.

Naredni meč Čačak 94 igra već u petak kada u im u goste dolazi ekipa SPD Radničkog iz Kragujevca, što je ujedno i poslednji meč pred kup Radivoja Koraća.

Sloboda: Finch 13, Đurić, Bogićević, Ćubić 21, Borovićanin 14, Aksentijević, Božić 6, Vukajlović, Henson 17, Reljić 12

Čačak 94 Quantox: Dodić 3, Stajčić 7, Pulliam 15p 8as, Grojić 13, Pešaković, Lakić 21, Gašić 12p 10sk, Pantić, Danilović 5, Dumić 2, Tatić.