Fudbal

Mladost savladala Novi Pazar u Lučanima (VIDEO)

Mladost je zaustavila euforiju Novog Pazara, da li samo na trenutak? U meču osmog kola Mozzart Bet Superlige, Lučanci su na svom terenu slavili sa 2:0 (2:0).

Junak trijumfa bio je iskusni Nigerijac Partik Frajdej Eze, koji je po Novopazarce znao da bude koban i u prvom mandatu u Lučanima, pre devet godina.

Sigurno je da gosti neće biti zadovoljni suđenjem. Sugerisali su na potencijalne najstrožije kazne zbog igranja rukom defanzivaca Mladosti u 61. i 66. minutu, a posle šuteva Nikole Bogdanovskog i Mitra Ergelaša. Penal su čak i dobili između toga, u 62. minutu, kada je Milošević srušio Ebenezera Anana, ali je posle VAR intervencije prekršaj pomeren na 16,5 metara od Stamenkovićevog gola.

Ponovo je za Pazar zaigrao Adem Ljajić, opet u drugom poluvremenu. Pokazao je klasu tokom 45 minuta, najviše pretio domaćinu, ali bez krajnjeg efekta. Konačno je šansu u plavo-belom dresu dobio i Sejduba Suma, ali i Korejac Žinho Žo. Sva trojica ušla su na “minus dva” na semaforu i “minus jedan” na broju, ali nisu imali čarobni štapić.+

Pamte Pazarci rezultatski bolja izdanja u Lučanima, prošle sezone slavili su sa 3:1, ali je sastav Igora Savića, koji je do večeras sopstvenom bodovnom saldu više doprineo izdanjima na strani, ovog puta stigao do celog plena.