Fudbal

Mladost bolja u komšijskom derbiju: Javor se iz Lučana vratio kratkih rukava za nastavak krize

Imaju Srbi brojne varijacije na temu komšijskih odnosa, a Mladost iz Lučana i Javor iz Ivanjice mogli su, u završnoj utakmici 14. runde Mozzart Bet Superlige, zajedno da prekinu seriju poraza.

Ipak, samo su Lučanci ti koji su ove večeri izašli iz rezultatske krize. Nakon tri prvenstvena poraza, plus ona eliminacija iz Kupa Srbije od prvoligaša Vršca, konačno im je svanulo, dok je Javor vezao treći poraz u nizu u šampionatu – 1:0, golom Sremčevića u 28. minutu.

U mnogo više tvrdoj i borbenoj nego li kvalitetnoj i zanimljivoj utakmici, domaćin je bio bolji baš za taj jedan gol, koji je, među brojnim od sebe duplo starijim saigračima, postigao 17-godišnji napadač ekipe Tomislava Sivića. Duga lopta upućena je iz odbrane ka Eze Frajdeju, koji se odlično zagradio i pored dvojice čuvara uspeo da uputi centaršut po zemlji sa desne strane. Lopta je, uz malo sreće, stigla do Sremčevića, koji se odlično snašao na petercu, za delić sekunde umakao svom čuvaru Kopitoviću i poslao je u mrežu.

Mladost je u prvom poluvremenu uglavnom napadala preko leve strane i svog agilnog krilnog beka Žarka Udovičića, a upravo je on pripremio najveću šansu na meču, i to svom kolegi po poziciji sa desne strane terena Aleksandru Varjačiću u 66. minutu, kada je ovaj glavom šutirao preko gola.

Mimo toga, ekipe su uglavnom pretile udarcima iz daljine. Vredni pomena su pokušaji Joksimovića iz 19, Dukurea iz 22. i posebno Milana Ilića sa preko 35 metara u 75. minutu, kada je lopta fijuknula pored stative Stamenkovićevog gola.

Drugo poluvreme obeležila je nepovezana igra, konstantna borba za takozvanu drugu loptu. Ivanjičani nisu bili bez ambicije, ali jesu bez ideje kako da dođu do gola i prekinu seriju loših rezultata protiv komšijskog rivala, koja traje iz prošle sezone, a na stadionu u Lučanima mnogo, mnogo duže…