Košarka

Mijatović posle pobede nad Zadrom: Utakmicu smo izvukli karakterom, nismo odustali do kraja!

Košarkaši Borca Mozzart napravili su novi podvig u regionalnom takmičenju. U 24. rundi AdmiralBet ABA lige, posle 40 minuta silne borbe, u Čačku je pao Zadar. Što se tiče konačnog skora, isti je glasio 89:81 (25:22; 17:21; 27:17; 20:21).

Nema mesta sumnji, bila je ovo jedna od najboljih partija Čačana u tekućoj sezoni. Naspram sebe su imali moćni Zadar, četvrtu ekipu u ligi. Ali Borac je bio borben, motivisan, koncentrisan od prvog do poslednjeg minuta. Pored sjajne odbrane, koja je bila na visini zadatka, domaćin je imao raspucane Čarapića i Segua, koji su donosili poene onda kada je to bilo najpotrebnije. A kada se sve to spoji, dobija se pobeda kao kruna truda.

Dejan Mijatović, trener Borca, još jednom je pohvalno govorio o ekipi Zadra.

„Mnogo značajna pobeda za nas. Bila je ovo psihološki teška utakmica. Posle niza povreda i serije poraza, došao nam je u goste Zadar, koji je izašao na četvrtu poziciji, a istu je želeo da zadrži. Zadar je sjajan tim. Kuriozitet jeste da smo samo Crvena zvezda, Budućnost i mi uspeli da dva puta ove sezone pobedimo Zadrane. To govori koliko je teško igrati protiv njih. Danijel Jusup je poslednje dve godine napravio sjajnu selekciju”, izjavio je strateg Čačana.

Zatim je pričao o podvigu svog tabora.

,,S druge strane, posle pobede FMP-a, i za nas je ovo bio meč od ogromne važnosti. Svaka čast momcima, jer su izneli veliki teret. Utakmica je bila neizvesna 40 minuta. Izvukli smo je karakterom, nismo odustali do kraja. Presudan je bio period posle rezultata 51:56 za Zadar. Nakon toga smo napravili seriju 15:0, prelomili smo meč, a onda smo ga uglavnom kontrolisali“, dodao je Dejan Mijatović.

Do kraja takmičenja je ostalo još dva kola, a narednu, 25. rundu, Borac će igrati na strani, u Baru, protiv domaćeg Mornara, koji se grčevito bori za opstanak. Taj meč je planiran za subotu 30. mart, a početak susreta je zakazan za 19:00.