Fudbal

Lučanska Mladost pokazala zube, ali Zvezda ipak ubedljivo slavila (VIDEO)

Ekipa Igora Savića izvukla trenutni maksimum iz ekipe Baraka Bahara i naterala je da se dobro pomuči za osvajanje planiranih bodova u trećem kolu Mozzart Bet Superlige – 1:4.

Crvenoj zvezdi je nakon prilično silovitog otvaranja sezone bio neophodan dostajan protivnik u Mozzart Bet Superligi. Neko ko će joj pokazati koliko je daleko od prave forme, izvući iz nje trenutni maksimum i pomoći joj da podigne nivo igre do starta Lige šampiona. Tog protivnika je dobila večeras u Lučanima. Mladost ne samo da se pokazala kao odličan rival ekipi Baraka Bahara, već se ozbiljno nadigravala sa aktuelnim šampionom i naterala ga da se pošteno oznoji na putu ka zasluženom bodovima – 4:1 (2:1).

Crveno-beli i treću utakmicu u sezoni otvorili su na isti način. Poveli su već u četvrtom minutu posle furioznog prodora Pitera Olajinke, koji je na drugoj stativi pronašao dobro postavljenog Stefana Mitrovića, ali za razliku od Vojvodine i Napretka, protivnik ovoga puta nije potom izvršio fudbalsko samoubistvo. Hrabra ekipa Igora Savića je krenula u protivnapad, a onda stigla do izjednačenja već u 13. minutu, preko golobradog Marka Veličkovića. Taj trenutak, koji je prouzrokovalo loše postavljanje Osmana Bukarija, osokoliko je igrače Mladosti i pokazalo da mogu da se nose za kvalitetnijim protvnikom.

Ipak, Crvena zvezda je potom na čist kvalitet stigla do nove prednosti u 35, minutu zahvaljujući Olajinki, dok je sve rešeno nakon isteka časa igre petim pogotkom u tri meča u Mozzart Bet Superligi Žan Filipa Krasoa. Ipak, zasluge za treći gol idu pre svega na račun Marka Stamenića, koji je gađao glavom, a lopta usput zakačila golgetera iz Obale Slonovače. Ali i Gelora Kange, koji je kvalitetno izveo korner, samo nekoliko trenutaka nakon što se prvi put pojavio na terenima Mozzart Bet Superlige u ovoj sezoni.

Pomenuti Velličković je zajedno sa odličnim napadačem Urošem Sremčevićem pokazao da je pravi biser Dragačeva, ali i srpskog fudbla. Radi se o momcima koji imaju po 17 godina, ali ih to nije sputalo da ozbiljno namuče odbranu ekipe koja se sprema za učešće u elitnom takmičenju. Veličković je za veliku borbu na sredini terena krunisan pomenutim golom u 13. minutu, nakon odličnog prodora u centaršuta Žarka Udovičića, kojeg je uočio Dognimani, a ovaj potom sjajnim centaršutem pronašao golobradog Veličkovića, koji je sjajnim udarcem glavom matirao nemoćnog Glazera.

Primljeni pogodak je dobro prodrmao redove Crvene zvezde, stavio do znanja izabranicima Baraka Bahara da se, uprkos razlici u kvalitetu, neće baš prošetati do bodova na gostovanjima kao što je ovo. Naterali su uporni Lučanci favorizovane goste da se dobro istrče tokom prvih 45 minuta, pa su crveno-beli morali da ulože ogroman trud kako bi ponovo došli do vođstva.

Olajinka se nakon posta u prva dva kola malo našao pod pritiskom, ali ga od večeras definitivno neće biti. Nigerijac je i protiv Vojvodine i protiv Napretka predstavljao veliku opasnost po protivnika, ali lopta jednostavno nije htela u gol. To se konačno promenilo u 35. minutu, kada je bio na pravom mestu kod dodavanja Kangve. Da je pre svega dobro ušao u meč, Nigerijac je pokazao već u četvrtom minutu, kada je izdržao žestoke duele sa protivničkim igračima, ali je uspeo da probije do kraja i na kraju odlično centrira. Bilo je samo pitanje ko će prvi do lopte Kings Kangva ili Stefan Mitrović, ali je bliži bio mladi krilni vezista.

Pretili su Sremčević i Veličković i na početku drugog poluvremena. Pokušala je Mladost ponovo da se vrati u život i stigne do izjednačenja, ali je uskoro ostala bez daha. Baharove izmene su ubrzo uzvratile za ukazano poverenje. Kanga je bio tu da izvede korner u 62. minutu, iz kojeg je pola posla uradio Stamenić, a gol postigao Kraso, a u 87. minutu tačku na ubedljivo slavlje gostiju stavio je madi Mijatović, nakon nehotične asistencije taličnog Krasoa. Ponovo je prethodno veliki posao odradio Stamenić.

Uvođenjem Kange i Degeneka, ali kasnije i Mijatovića i NikolićaBarak Bahar je uspeo da održi nivo energije i definitivno slomi rivala, koji je u završnom delu meča bio opterećen povredama, na koje su se požalili Donald i Veličković, a bez snage je ostao i Sremčević, koji je dobio veliki broj duela sa Milanom Rodićem i naterao iskusnog defanzivca da potroši ogromnu energiju u njegovom zaustavljanju.