Košarka

Kraljevačke “Malene” nisu uspele: Crvena zvezda slavila u majstorici za titulu prvaka države

Košarkašice Crvene zvezde mts pobedile su u majstorici Kraljevo u dvorani Basket Siti rezultatom 67:61 (28:15, 17:19, 11:22, 11:5) i sa 3:2 u seriji došle do šeste uzastopne titule, čak 34. u bogatoj klupskoj istoriji.

Utakmica je počela uz dosta primetnu nervozu na obe strane, a domaćin je posle trojke Katanić u 5. minutu poveo 11:6, a onda je za tri pogodila i odlična Naumčev, pa Boojović dva penala za 16:8. Rano je Kraljevo ušlo u bonus, što je Zvezda kažnjavala, da bi Hol trojkom donela prvu dvocifrenu prednost, a na kraju prve deonice bilo je 28:15.

Držala je Zvezda desetak poena prednosti i kontrolisala Gobeljić, a Bojović u 15. minutu donela 33:21, ali je Edvards brzo smanjila na 27:33 posle serije 6:0. Odgovorila je trojkom Nedeljkov, a u finišu četrvtine Hol je trojkom podigla na 45:31, ali je Rajić pogodila iz daljine uz zvuk sirene i smanjila na 34:45.

Otvorilo je Kraljevo treću deonicu serijom 11:2 i prišlo na samo „minus 2“ – 45:47. Povredila je Brajković pa su crveno-bele spuštale loptu na Bojović, ali nisu pogađale, a Tešić je izednačila u 25. minutu – 49:49. Utakmica je bila potpuno otvorena, da bi Gobeljić donela prvu prednost gošđama u 28. minutu 54:52. Propuštale su crveno-bele svoje šanse u napadu, na poslednji odmor se otišlo pri rezultatu 56:56.

Bolje je Zvezda počela četvrtu četvrtinu mini serijom 6:0 zahvaljujući Nedeljkov (62:56), a Kraljevo je pet minuta bilo bez poena. Pogodila je Bojović za velikih 64:56 na četiri minuta pre kraja, da bi Gobeljić poentirala – 58:64. Propustila je Čolić priliku da trojkom reši meč, na drugoj strani Rajić pogodila trojku na dva minuta pre kraja – 61:64. Nije Zvezda pogodila, Naumčev je iznudila faul u napadu od Gobeljić, a Rajić je napravila korake 50 sekundi pre kraja. Faulirana je Katanić, ubacila jedan penal 29 sekundi pre kraja – 65:61. Izli je uputila nerezonski šut iz daljine, pa je faulirana Jakovina, koja je sa linije penala podigla na 67:61 na 12 sekundi pre poslednje sirene. Promašila je trojku Edvards i počelo je veliko slavlje košarkašica Crvene zvezde!