Školski sport

Još jedan uspešan dan čačanskih škola: Dečaci iz OŠ “Vuk Karadžić” šampionu države u basketu 3×3 (FOTO)

Sreda je bila sjajan dan mlade sportiste iz čačanskih osnovnih i srednjih škola.

Na republičkom takmičenju iz basketa 3×3 momci i devojke iz Čačka su blistali.

Na turniru osnovnih škola dečaci iz OŠ “Vuk Karadžić” koje predvodi profesor Parezanović su postali šampioni i u Čačak su doneli zlatne medalje.

Uspešni su bili i momci iz srednje Tehničke škole Čačak kojima je za malo izmakla šampionska titula pa su u Čačak doneli srebrne medalje, isto kao i devojke iz čačanske Gimanzije.

Veliki uspeh su ostvarile i devojčice Ekonomske škole Čačak koje su osvojile prvo mesto iz odbojke na međuokružnom takmičenju i tako ostvarile plasman na Republičko takmičenje. Bio je to još jedan odličan nastup Ekonomske škole Čačak sa profesorkom Jelenom Kandić. U prvoj utakmici savladana je Gimnazija Prijepolje 2:1 (24:26) ; (25:17) ; (15:8), a u finalnoj utakmici savladana je Gimnazija Kraljevo 2:0 (25:15) ; (25:12). Sada devojke iz ekonomske škole očekuje završni turnir na Srebrnom jezeru gde se takođe očekuje borba za najviši plasman i osvajanje medalja.