Fudbal

Javor nemoćan protiv Napretka iz Kruševca (VIDEO)

U 13. kolu domaćeg prvenstva, fudbaleri Javora su poraženi rezultatom 2:0 od kruševačkog Napretka. Očekivalo se od domaćih da posle težeg rasporeda, u nastavku lakšim poslom dođu do bodova, međutim desilo se obrnuto. Već u 19. minutu gosti su vodili sa dva gola razlike. Posle dva kornera i oba Bojovićeva matiranja Manojlovića, koji u ovim situacijama nije mogao ništa da učini, na semaforu je stajao konačni ishod meča. To je bio rezultat lošeg ulaska u utakmicu Ivanjičana, koji su od prvog minuta bili neosetni i slabiji na terenu.

Dok je Javor pokušavao da se konsoliduje, desio se trenutak koji je verovatno stavio tačku na susret. Ljubomirac je povukao loptu na protivničkoj polovini, Tojčić je neoprezno, đonom startovao na njega i zaradio direktan crveni karton. Njegovi saigrači bili su svesni da ne smeju dozvoliti poraz pred domaćom publikom, iako je bilo nerealno da sa igračem manje ozbiljnije ugroze goste. Jedina šansa do kraja duela desila se u finišu, ali ni ona nije dovela do promene ishoda.

Na taj način, Napredak je osvojio velika tri boda i pronašao put iz krize, a Javor propustio veliku priliku da trijumfom dođe u gornji deo tabele.