Fudbal

Javor došao do boda na Banovom brdu protiv Čukaričkog

Od poraza protiv Crvene zvezde (0:2) u novembru, fudbaleri Čukaričkog su uspeli da ostvare impresivan niz od deset ligaških pobeda na Banovom brdu, ali je večerašnja utakmica protiv Javora predstavljala kraj serije pošto su Ivanjičani na krilima Ibrahima Tanka uspeli da stignu do remija i odnesu bod iz Beograda (2:2).

Dva puta je tim Dušana Kerkeza uspevao da stekne prednost, međutim na pogotke Igora Miladinovića Uroša Drezgića gosti su odgovarali preko fudbalera iz Gane koji je prvi put pogodio za izjednačenje, dok je drugi put u duelu sa Nemanjom Ćalasanom iznudio penal koji je u gol pretočio Luka Gojković.

Pogodak sa bele tačke za 2:2 ispostavio se i kao poslednji večeras na Banovom brdu, te je Čukarički posustao u trci klubova širom sveta sa najdužim nizom prvenstveih pobeda na domaćem terenu u kojoj su držali drugo mesto iza Mančester Sitija (koji nije ispustio bodove na 16 utakmica na svom terenu).

Brđani su uvodni period i inicijativu pretočili u prednost u 15. minutu kada je Nemanja Tošić uputio centaršut sa levog boka, Milan Obradović je loše reagovao u želji da izbije loptu, a poklon je iskoristio Miladinović i zatresao mrežu. Mladi vezista prvencem je upotpunio sjajne igre od prekomande u prvi tim, ali je istovremeno i probudio goste koji su odgovorili posle samo tri minuta.

Iako je Miladin Stevanović uspeo da otkloni inicijalnu opasnost, odbijena lopta je stigla do Luke Gojkovića na levom boku, a ofanzivac Ivanjičana potom je upiutio centaršut na drugi stativu odakle je Tanko glavom matirao Nenada Filipovića.

Svesni olako ispuštene presnosti Beograđani su ponovo akcenat stavili na ofanzivu. Najbliži novom golu su bili pred odlazak na odmor kada je Đorđe Ivanović silovitim udarcem dobro uzdrmao prečku, a najzad su ponovo put do mreže Strahinje Manojlovića našli u 69. minutu posle kornera koji je izveo Marko Docić. Kapiten Čukaričkog je poslao loptu na prvu stativu odakle je Stevanović glavom prosledio u srce peterca gde je dočekao Drezgić i poslao iza leđa golmana Javora.

Ponovo je Ivanjičanima bio potreban vrlo kratak period da povežu redove i anuliraju zaostatak, a ovaj put im je značajno pomogao Nemanja Ćalasan koji je sapleo Tanka u kaznenom prostoru te je Aleksandar Živković opravdano pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Gojković i golom postavio konačni rezultat.

Drugim remijem u tri kola Ivanjičani su stigli do sume od pet bodova, dok je Čukarički, remijem izgubio trku sa Sitijem, ali i sa Crvenom zvezdom koja je ostala jedini superligaš sa maksimalnim učinkom posle nepuna tri kola.