Košarka

Borac Mozzart ponovo blizu podviga, ali je Cedevita Olimpija ipak odbranila Stožice

Subota veče bila je pravo vreme da bude realizovan okršaj 6. kola AdmiralBet ABA lige između Cedevite Olimpije i Borca Mozzart. Meč je igran u Areni Stožice, a gosti su se otisnuli na putovanje sa namerom da pokažu reakciju nakon tri vezana poraza. Razume se, posao izabranicima Dejana Mijatovića nije bio uošte lak, jer su ispred sebe imali kvalitetnog domaćina, motivisanog da obrani svoj parket. A kada je zvuk sirene označio kraj susreta, Slovenci su opravdali očekivanja, jer su slavili rezultatom 82:78 (20:25; 25:14; 20:17; 17:22).

Otvaranje utakmice proteklo je u odmeravanju snaga među rivalima. S jedne strane, Segu i Frenklin su donosili koševe Borcu, dok je na drugoj Matković bio lider kod domaćina. Igralo se koš za koš, tako da je vladao apsolutni rezultatski egal. Drugi deo deonice doneo je nešto bržu igru, u kojoj se bolje snašao gostujući sastav, koji je došao do plus sedam (10:17). Od tog momenta, pa do konca prvog kvartala, Čačani su kontrolisali susret i sve vreme vodili. Štaviše, krajem četvrtine dosegli su kotu devet (14:23). Ipak, u samoj završnici domaćin je vezao šest poena, pa je uspeo da smanji deficit.

Na samom početku druge deonice Stjuart je sa pet vezanih poena doneo Cedevita Olimpiji poravnanje skora. Sve je krenulo od nule, pa su ekipe ponovo počele da se smenjuju u sticanju prednosti. Za razliku od prve deonice, ovog puta je domaćin mahom vodio, ali su gosti sve vreme bili tik iza. Ali kada je Cedevita Olimpija otišla na plus pet (40:35), trener Mijatović je bio prinuđen da traži tajm aut. Ipak, do kraja prvog poluvremena domaćin je ostao pribran, pa je u svlačionicu otišao sa finom prednošću.

Poput dobrog dela prvog poluvremena, tako je i start trećeg dela igre bio uravnotežen. To je više godilo domaćinu, koji je imao kapital iz prvog poluvremena. Doduše, Borac je uspeo da se približi protivniku (51:49), ali nikako nije mogao da potpuno istopi zaostatak. Tim iz Ljubljane je zahvaljujući individualnom kvalitetu uspevao da sačuva prednost. Međutim, Borac je bio uporan, tako da je sve vreme domaćinu disao za vratom. U samoj završnici treće četvrtine Cedevita Olimpija je dodala gas, pa je posle pola sata igre imala plus devet (65:56).

Serijom 4:0 Borac je započeo završni deo igre, tek da pokaže da nije odustao. Domaćin je ubrzo uspeo da se stabilizuje i da zaustavi nalet Čačana. Ipak, gosti su ponovo odgovorili, pa su smanjili deficit na tri poena (69:66). Sastav iz prestonice Slovenije nije klonuo duhom, već je stabilizovao svoju igru koliko je to moguće, pa je otišao na plus osam (74:66). Ali nikako nije mogao da napravi odlučujući korak, tako da je Borac i dalje bio u igri. Međutim, kako je vreme prolazilo, a Borac nije uspeo da uvede duel u egal, domaćin je bio bliži pobedi. Razume se, Čačani nisu odustali do kraja, ali trud im se na kraju ipak nije isplatio, tako da je Cedevita Olimpija upisala dva boda.

Cedevita Olimpija: Stjuart 18, Armand, So 6, Radović 2, Glas 3, Blažič 8, Matković 18, Preprelič 14, Džons 9, Ščuka, Klobučar 4, Šaškov.

Borac Mozzart: Rebrača 6, Segu 16, Birts 15, Tasić 12, Tomašević 8, Talić, Frenklin 17, Uskoković 2, Todorović, Čarapić, Manojlović 2.