Fudbal

U derbiju Srpske lige Zapad fudbaleri Borca poraženi od FAP-a u Priboju

Sjajna fudbalska predstava viđena je danas u derbiju Srpske lige Zapad izmedju FAP-a i Borca u Priboju. Na kraju 90. minuta igre slavili su odmaćini rezultatom 3:1(0:1).

Prvu priliku već u 5. minutu za FAP propustio je Obućina. Fudbaleri domaćina tada su još odlučnije krenuli ka golu gostiju, ipak kao što biva nakon propuštene šansegosti dolaze do 0-1 golom kapitena Čačana, Nikole Milekića i to u 37. minutu.

U 45. minutu domaćinu je poništen gol i na odmor se odlazi sa rezultatom 0-1.

Na poluvremenu trener domaćih napravio je nekoliko taktičkh promena što je urodoli plodom. Nakon veliki inicijative FAP-a Veljko Plazinić postiže pogodak u 62. minutu, a onda i samo tri minuta kasnije i Srđan Draškoviić za totalni preokret domaćina. Igrači domaćina se time nisu zadovoljili pa su nastavili i dalje da napadju gol Borca da bi za odličnu igru bili nagrađeni u 87. minutu kada nakon udarca Jovanovića lopta dodiruje Plazinića i završava u mreži gostiju za konačnih 3-1! FAP je ovom pobedom nad dirketnim konkuretnom za plasman u viši rang prišao na samo bod zaostatka.