Fudbal

Remi Javora i Mladosti u Ivanjici

U prvih 45 minuta na terenu je postojala praktično samo jedna ekipa. Mladost je predvođena iskusnim fudbalerima u navalnom delu tima – Mirićem, Radivojevićem i Udovičićem – uz energiju supertalentovanog Jojića i podršku doskorašnjih fudbalera Javora, Maričića i Marčića, bila agilnija i konkretnija, dok Javor nije uspeo da nametne ritam, usled brojnih grešaka u pasu i tranziciji. Strahinja Manojlović je i ovog popodneva pokazao da je u verovatno najboljoj formi od svih superligaških golmana, odbranivši tri pokušaja Lučanaca, od kojih je jedan bio zicer Miloševića, dok je na velikom iskušenju bio i nakon udarca Marčića. Ipak, u 33. minutu nije uspeo da spreči vođstvo gostiju. Mirić je asistirao Radivojeviću, a ovaj sa druge stative rutinski poslao loptu u mrežu. Na drugoj strani, svega jedan pokušaj bledog Javora, preko Ratkovića, tek toliko da bude zapisan u statistiku.

U drugom delu igre, druga je i slika na terenu. Eliomar je zamenio Đurića i uneo neophodnu energiju u igru svog tima, pa su Ivanjičani bili mnogo kreativniji i opasniji, pritiskajući konstatno rivala, koij se neretko branio sa svih 11 fudbalera, tek povremeno pokušavajući da zapreti nakon kontri. Mogao je Javor do izjednačenja da je Kempbelov udarac iz daljine bio samo malo precizniji ili da Savić nije zaustavio udarac istog igrača iz izgledne pozicije. Golman gostiju odbranio je i šut Miletića, ali u 87. minutu nije uspeo da sačuva mrežu. Nakon prekida, Miletić je uputio loptu ka Obradoviću, Savić je njegov pokušaj ukrotio, ali se na pravom mestu našao Kopitović i učinio ono što nije uspeo u Lazarevcu – postigao prvenac u dresu Javora. Na drugoj strani, tokom 45 minuta istakao se još dva puta Manojlović, koji je zaustavio udarac Maričića iz daljine, a potom i Jojića, iz veoma izgledne situacije.

Do kraja susreta je Javor pokušao da dođe do celog plena, ali vremena više nije bilo. Osvojen je bod, kojim je zadržana prednost u odnosu na Lučance, ali i pozicija na tabeli koja daje nadu da ekipa do kraja prvog dela šampionata završi u plej-of zoni. Prva naredna prepreka je trenutni fenjeraš, Radnik, na njegovom terenu.

JAVOR MATIS – MLADOST 1:1 (0:1)

Stadion kraj Moravice

Sudija: Novak Simović

Strelci: Kopitović u 87. za Javor; Radivojević u 33. za Mladost

Žuti karton: Gigić, Ilić (Javor), Marčić, Baha (Mladost)

Javor: Manojlović, Kopitović, Obradović, Miletić, Dolmagić, (60. Ilić), Adamović, Dukure (84. Tanko), Ratković (60. Bosić), Đurić (46. Eliomar), Kembel (90+1. Đukić), Gigić

Mladost: Savić, Ćirković, N. Žunić, Milošević, Udovičić, Baha, Marčić (76. Vesnić), Jojić (90+3. Stanisavljević), Radivojević (88. Varjačić), Maričić (88. Stanojević), Mirić

Javor Matis i lučanska Mladost remizirali su u 25. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije – 1:1. Uzimajući u obzir viđeno na terenu, deluje da je krajnji ishod meča i najrealniji. Gostima je pripalo prvih 45 minuta, domaćima nastavak, iako su i jedni i drugi imali prilika da postignu i više od jednog pogotka.