Košarka

Miajtović: Ostaje žal što smo se predali kada nam nije išlo

U 10. rundi regionalne AdmiralBet ABA lige košarkaši Borca doživeli su novi poraz. Utakmica je igrana na parketu Dvorane kraj Morave, a rival je bila podgorička Budućnost. Kada je zvuk sirene označio da je proteklo 40 minuta igre, pobeda je završila u rukama gostujućeg tabora, koji je slavio sa ubedljivih 67:86 (11:20; 23:15; 15:30; 18:21).

Dejan Mijatović, trener Borca, smatra da je loše odigrana treća četvrtina koštala njegov tim boljeg rezultata.

„Budućnost je izuzetno kvalitetna ekipa, fizički vrlo jaka, sa veoma visokim igračima. Dobro smo parirali u prvih 20 minuta, zaostajali smo samo poen na poluvremenu, a početkom treće deonice smo čak i poveli. Međutim, posle dva minuta usledio je ogroman pad, pa smo primili 30 poena. Budućnost je ekipa iz gornjeg doma, ima milionski budžet, u rosteru poseduje osam ili devet Amerikanaca, tako da je teško igrati protiv takvog tima”, zastao je Mijatović, da bi zatim produžio svoje izlaganje.

,,Utakmica protiv Partizana je ostavila trag, jer su igrači na otvaranju susreta bili u grču. Potrebno je vreme da se vratimo na pobednički kolosek. Ipak, ostaje žal što smo odustali i predali se kada nam nije išlo. Bez obzira na ovaj poraz, idemo dalje, okrećemo se utakmici u Zadru. Nemamo mnogo vremena, meč je već u petak, tako da odmah krećemo da se pripremamo za taj izazov“, dodao je Dejan Mijatović.

U narednom kolu Borac će imati još jedan ogroman izazov. Naime, moraće da se otisne put Dalmacije, u Zadar, gde će ga ugostiti istoimeni tim. Meč Zadar – Borac je zakazan za petak 8. decembar, a početak je planiran za 20:00.