Fudbal

Meč Javora i Radnika iz Surdulice završen bez pobednika

I treći ovosezonski duel Ivanjičana i Surduličana završen nerešenim rezultatom; domaćin bio bliži trijumfu, ali je Gigić promašio penal

Nisu Javor i Radnik odstupili ni od jednog ovosezonskog trenda. Ni onog koji se tiče njihovih međusobnih duela – kao i oba u osnovnom delu Mozzart Bet Superlige, tako i ovaj treći završen je bez pobednika (0:0); ni ovog koji je donelo prvo kolo plej-auta. Na četiri meča postignuta su svega tri gola, što jasno pokazuje šta nas čeka u finišu sezone. Kada se igra za goli život, nema lepršavosti, to je tvrda borba u kojoj presuđuje bukvalno jedan detalj po utakmici.

E sad, veliko je pitanje ko može biti zadovoljniji ovakvim ishodom. Na prvi pogled gosti, jer je njihov trener Slavoljub Đorđević tako nešto i izjavio pred početak utakmice, mada su oni u lošijoj poziciji na tabeli nego pred početak ovog kola – novosadska Mladost im je bodovno prišla, a lučanska pobegla, dok će Javor dugo žaliti za jedanaestercem iz 21. minuta, koji je promašio Petar Gigić, pa je tim Mladena Dodića, iako je prekinuo mini seriju od dva vezana poraza i popeo se za jedno mesto na tabeli, ostao na samo jednoj pobedi u poslednjih deset prvenstvenih kola.

Javor je igrao bez suspendovanog Kopitovića, a neuporedivo veće kadrovske probleme imali su gosti. Nije bilo Bondarenka, Abubakara, Subotića, Danoskog… Oreščanin je morao da se spusti u štopersku liniju, a onda se i on povredio tokom prvog poluvremena, a trener Đorđević hvatao se za glavu kada se, nedugo zatim, na zemlji našao i Stevanović. No, on je, ipak, mogao da nastavi meč.

Radnik bez udarca u okvir gola u prvom poluvremenu, Javor je imao dva, a oba puta Ranđelović je izlazio kao pobednik iz duela sa Kembelom. Isti je odnos bio i u izvedenim kornerima – 2:0 za domaće, a iz jednog su Ivanjičani došli do najbolje šanse koja se može imati u fudbalu. Gojković je grudima prihvatio loptu, Duronjić ga pokosio po nogama, sudija Stefanović pokazao je na belu tačku, ali je Petar Gigić, mada je poslao Ranđelovića u drugu stranu, promašio čitav gol i tako stekao epitet tragičara utakmice.

Neuporedivo konkretniji Surduličani u nastavku meča. Kao da su u jednom momentu rešili da uzmu sudbinu u sopstvene ruke, tu negde posle 50. minuta krenuli su u napade u talasima, izveli nekoliko kornera, uputili prvi udarac u okvir gola, preko Uroša Stojanovića, a upravo je kapiten gostiju imao najbolju šansu u drugom poluvremenu, kada je, na centaršut Dražića u 56. minutu, šutirao u naletu, glavom, u suprotan ugao, a centimetri su spasili Javor u ovoj situaciji.

Ulazak Eliomara Silve prodrmao je redove domaćina, upravo je posle njegovih centaršuteva Javor imao dve odlične šanse. Jednu je, u svom poslednjem kontaktu sa loptom na terenu, prokockao Gigić, koji definitivno nije imao svoj dan, a druga je bila iz kategorije stopostotnih – u 84. minutu Tanko je sa osam metara, iz idealne pozicije, prebacio gol.