Uncategorized

Borac doživeo novi poraz, bolja od Čačana bila je podgorička Budućnost

U okviru 10. kola AdmiralBet ABA lige izabranici Dejana Mijatovića dočekali su na parketu Dvorane kraj Morave ekipu Budućnosti. Nakon poraza u prošlom kolu oba sastava su imala nameru da se vrate na pobednički kolosek. Ali kako je to mogla da učini samo jedna ekipa, ovog puta je to pošlo za rukom gostima, koji su posle 40 minuta borbe slavili skorom 67:86 (11:20; 23:15; 15:30; 18:21).

Početak utakmice bio je veoma tvrd. Viđeno je malo poena, a previše kontakta. U takvom odnosu snaga Budućnost je bila uspešnija, pa je došla do prednosti od devet poena (2:11). Trener Mijatović nije imao izbora osim da traži prvi tajm aut. Samo dva poena za šest minuta bili su jasno upozorenje za domaćina. Ali do promene nije dolazilo, a Budućnost je to iskusno koristila. Štaviše, došla je do prve dvocifrene prednosti (2:15). Tek je Tasić uspeo da prekine crne minute pogotkom za tri. U nastavku su se Čačani malo probudili, pogodili su neke šuteve, ali su posle 10 minuta ipak zaostajali za rivalom.

Druga četvrtina, baš poput prve, nije dobro počela za domaći tim, koji je i dalje poprilično bio u deficitu, mahom dvocifrenom. Ipak, nije klonuo duhom, već je nastavio da se bori. S druge strane, Budućnost je znalački poentirala iz svake ukazane šanse, tako da nije imala problem. Vreme je prolazilo, a do promene nije dolazilo. Jedino što je u pojedinim trenucima gostujuća ekipa dodatno povećavala svoj u prednost, a polovinom deonice je došla do +15 (16:31). I taman kada su svi pomislili da će Budućnost mirno da ode na poluvreme, Borac je volšebno vezao nekoliko učinkovitih napada, pa je ozbiljno smanjio zaostatak (25:31). To je dodatno probudilo publiku, koja je gromoglasno počela da bodri svoj tim. Trener Žakelj nije znao šta da radi osim da pozove minut odmora. Odgovor je stigao od Birtsa, koji je monstruoznim zakucavanjem pokazao nešto iz svog repertoara. I taman kada je Budućnost pomislila da ne može gore da završi poluvreme, Uskoković je pogodio za tri uz zvuk sirene, tako da je Borac prišao na samo poen zaostatka (34:35).

Novim snažnim zakucavanjem Birtsa počelo je drugo poluvreme. Ujedno, Borac je po prvi put na susretu imao vođstvo (36:35). Reagovao je Mihailović, koji je vezao pet poena, pa je vratio prednost svom timu. Nije prošlo dugo, a Budućnost je došla do plus šest (38:44), pa je klupa Borca morala da odgovori. Do promene nije došlo, pa su gosti ponovo stekli dvocifrenu prednost (40:50). Ipak, Borac je u nastavku nekako stabilizovao svoju igru, pa je prepolovio deficit. Podgoričani nisu dopustili rivalu da se ponada da može do novog preokreta, jer su po ko zna koji put došli do vođstva od dve cifre (49:65).

Budućnost je energično započela završni kvartal, želeći da već na početku stavi tačku na pitanje pobednika. A pošto su u redovima domaćina samo Tasić i Uskoković bili kadri da pogode, taj posao je gostima itekako bio berićetan. Štaviše, uspela je Budućnost da pređe kotu 20, tako da je već polovinom poslednje četvrtine stvar bila rešena. Poslednjih pet minuta bili su stvar formalnosti, jer je tim iz Podgorice otklonio i svaku sumnju da će upisati dva boda.

Borac Mozzart: Rebrača 3, Segu 14, Birts 4, Tasić 22, Radović, Tomašević, Talić, Frenklin 9, Uskoković 15, Todorović, Čarapić, Manojlović.

Budućnost VOLI: Mihailović 12, Ilić, Ros 7, Slavković 9, Makundu 11, Grbović 3, Džons 10, Jagodić Kuridža 2, Vilijams 15, Rajt 4, Popović 11, Pol 2.