Fudbal

Polovičan učinak čačanskih srpskoligaša: Omladinac slavio u Gornjem Milanovcu, Polet poražen u Priboju

U utakmicama petog kola Srpske lige Zapad fudbaleri Omladinca ostvarili su pobedu u gostima od 3:1 u protiv Takova iz Gornjeg Milanovca, dok je Polet poražen na gostovanju od lidera šampionata ekipe FAP-a, rezultatom 1:0.

U Milanovcu je Omladinac u vođstvo doveo Lakušić pogotkom u 18. minutu, da bi prednost je duplirao Milosavljević u 42. minutu. Rezultat je smanjio Jakovljević golom u 73. minutu, ali je konačan rezultat 1:3 pet minuta kasnije postavio Savić.

Omladinac je ovom pobedom doša na saldo -1 (ekipa je kažnjena sa -9 bodova pre početka prvenstva) i dalje se nalazi u zoni ispadanja, a u sledećem kolu dočekuju OFK Napredak iz Markovca.

Drugi čačanski srpskoligaš, ekipa Poleta poražena je u Priboju od FAP-a rezultatom 1:0.

Borio se Polet i dugo odolevao lideru na tabeli, ali je pogotkom u 60. minutu Plazinić ipak doneo pobedu popularnim “kamiondžijama”.

Nakon pet odigranih kola poslednja dva mesta na tabeli zauzimaju ekipe iz Čačka. Polet je pretposlednji sa dva osvojena boda, a Omladinac poslednji sa minus jednim bodom.

U narednom kolu Polet će imati priliku da kao domaćin poveća bodovni saldo protiv Takova iz Gornjeg Milanovca.